Gıda sektöründe çevre teknolojisinde farklı tip helezon konveyör kullanımı vardır. Katı atık veya hububat ürünlerinin taşınması için idealdir. Standart modelleri bulunduğu gibi özel ebat ve tasarımlarda imalatı mümkündür.

Firmamızda imalat aşamasında projeye veya ihtiyacınıza göre talep alınır ve üretim başlar. Toz hacminde, taneli veya katı durumdaki bir çok ürün ve malzemenin transferi için helezon konveyör kullanılmaktadır.

Ekipmanın kullanılacağı sanayiye ve ürünün özelliklerine göre hem modelleri değişebilir hemde çalışma prensibi değişir. Prosese uyumlu ve alan kullanımında tasarruflu modellerde en çözümleri sunuyoruz.

Helezon Konveyör Modelleri

Ürünün modelleri arasında vidalı helezon konveyör, spiral helezon konveyör, tüp helezon, U Tipi veya Tekne Tipi Helezon modelleri en çok bilinen çeşitleridir. Hardox çelik helezon, paslanmaz çelik helezon konveyör, dozaj helezon, çok girişli ve çok çıkışlı helezon modellerinin de yaygın kullanımı bulunur.

Debisine, çalışma prensibine ve şaft durumuna göre üretimine başlanır. Standart imalatlarımızda paslanmaz çelikten yada gövde paslanmaz olacak şekilde uygulaması yapılır.

İhtiyacınıza göre helezon modelleri üzerinde eğimli yada yatay şekilde de imalat yapma olmağı vardır.

Helezon Konveyör imalatı

Tam Kapalı imalat, Boru Tip yada U tipi helezon konveyör imalatı en çok yaptığımız ürünler olsa da gelen talebe göre özel tasarım ve imalat yapıyoruz. Bir çok farklı modeldeki Helezonlarımız yıllardır kullanılmaktadır.

Tüm ana gövde ve parça imalatında kusursuz işçilik ve malzeme kalitesi sunuyoruz. Özel üretim yaptığımız bir çok ürünümüz yıllardır farklı sektör ve endüstrilerde sorunsuz kullanılmaktadır. Çünkü sadece endüstriyel ürünlerde imalat hizmeti veriyoruz.

Yataklı, Düz Kapaklı
Helezon çap arası : 80-200
Hatve boy: 80-200
Kapasitesi : 30-50 / 280-500
Helezon motor gücü : 0,75 – 2,20

Helezon Konveyör Tasarımı

Firmamız ürün gruplarında özel tasarım ekibimizle sizlere hizmet veriyoruz. Helezonun ana gövdesi, malzeme seçimi, çalışma prensibi, ebatlar ve eğimleri için tasarım gerekmektedir.

Helezon tasarımı için sizlere bir çok farklı modelde örnek sunabiliriz. Model seçimini tamamen siz yapabileceğiz gibi firmamız önerilerinide alabilirsiniz. Belirleyeceğiniz gün ve saatlerde sizleri ziyaret edebiliriz ve ürünlerimiz hakkında bilgilendirme yapabiliriz.

Helezon Konveyör Kapasite Hesabı

Yüksek mühendislik bilgisi gerektiren Helezon konveyör üretiminde kapasite hesabı kusursuz yapılmalıdır. Polmak paslanmazın sektör deneyimi oldukça uzundur. Birikimlerimizi yüksek kalitemizdeki ürünlerle bir araya getirir ve kullanımınıza sunarız.

İhtiyacınız olan helezon konveyörünün boyutları, ebatları, kapasitesinin net olarak hesaplanması için uzmanlarımızla sizlere yardımcı oluruz. Helezon konveyör kapasite hesabının doğru bir şekilde yapılabilmesi için Helezonun istenilen çapı, taşınması düşünülen parçaların yığın yoğunlukları, konveyörün eğim katsayısı, hatve, devri ve yükleme verimi bilinmelidir. Sizden aldığımız bu bilgilerle kapasite hesaplaması yaparız.

Spiral helezon konveyör

Titreşimli vibrasyonu helezon konveyör olarak da bilinir. Spiral konveyör kapladığı alan ve maliyeti nedeni ile diğer modelere daha ekonomik olabilmektedir. Standart üretim spiral konveyörler modelleri titreşim yardımıyla taşıma işlemi yapar. Hammadde sıcaklık değişimi isteniyorsa ona göre imalat sağlanır.

Spiral helezon konveyörlerin en büyük özellikleri hijyeniktir ve kolay temizlenebilir olmasıdır. Bu sayede konveyörün kolay temizliği yapılır bundan dolayı ek bir bakım gerektirmemektedir. Ürünün diğer teknik detayları ve fiyatları hakkında lütfen 0532 689 4150 bu numaradan bilgi alınız.

Helezon Vidalı Konveyör

Helezon, taşıma malzemelerinin yatay, düşey ve eğik şekilde taşınması için tasarlanmıştır. Vidalı konveyör ürünlerinizin ve malzemelerin taşıma sırasında karıştırılmasına olanak verir. Sistemin suyunun giderilmesi ve sıkıştırılması içinde kullanılmaktadır. Son aşamada ise sistem soğutma işlemi ve kurutma yapar.

Gıda başta olmak üzere tarım, yapı, kimya ve ilaç sanayisi için üretilir. U şeklinde bir gövdeye sahiptir. Bir çıkışlı yada çok çıkışlı imal edilmeye uygundur.

Paslanmaz çelik malzemeden imal dilmiş olan Vidalı konveyörlerin yüzeyleri fırçalı ve polisajlı olarak imalatı bulunur. Helezon konveyörlerin borulu ve U şekilde modellerinin imalatını yaparız. Standart ürünlerde redüktörlü motor kullanımı vardır.

Helezon Konveyör Fiyatları

Projelere özel tasarımlar veya uygulamalar yapıyoruz. İstenilen her teknik özellikte ve kapasitede Helezon yapabiliyoruz. Polmak paslanmaz helezon konveyör fiyatları ekonomiktir. Doğru fiyat vermek için mutlaka bizlere ulaşıp helezon detaylarını bildirin hemen teklifimizi hazırlayalım.

Müşterilerimize özel üretim konveyör imalatımızda bugüne kadar olumsuz hiç bir geri dönüş almadık. Çünkü yüksek kalitede malzemeden üretim yapmakla birlikte daima en uygun fiyat teklifini sizlere sağlarız. Helezonun kullanım yapılacağı yere geliriz ve ücretsiz keşif hizmeti sağlarız. Dilerseniz mail üzerinden istediğiniz kapasite, eğim, ebat ve teknik detayları iletin hemen Helezon fiyatları hakkında 0532 689 4150 numaradan bizi arayabilir yada teklif talebi gönderebilirsiniz.

Gösterilen sonuç sayısı: 2