Pilot Reaktör Nedir?

Pilot reaktör, yüksek ölçekli tesislerin tasarımında kullanılan sistemin işleyişi hakkında bilgi üretmek için kullanılmasını sağlayan endüstriyel bir sistemdir. Çeşitli ebatlarda yapılır. Pilot reaktör paslanmaz çelik üretimi sağlanır. Araştırma ve geliştirme amaçlı prototipler oluşturabilir. Aynı üretimin küçük bir versiyonu, seri üretime geçmeden önce oluşturulur, böylelikle formüller düşük maliyetle geliştirilir.

Pilot reaktör, kullanım amaçlarına ve konumlarına göre farklı özelliklerde oluşturulabilmektedir. Uluslararası standartlarda bulunmaktadır. Bu standartlara ve müşteri isteklerine göre farklı kapasitelerde üretim yapılabilir. Yüksek kaliteli ve dayanıklı uygulamalar için tasarlanarak üretilir.

Pilot Reaktör Nerelerde Kullanılır?

Pilot reaktör kimya tesisleri için çok önemlidir. Deneme üretimi son derece uygundur. Değişik kapasite ve özelliklerde pilot reaktör üretilmektedir. Prosesin ihtiyaçlarına göre vakum, ısıtma, soğutma, mikser, çırpıcı gibi özellikler edinebilir. Pilot reaktöre sıyırıcı, farklı karıştırma fonksiyonu eklenebilir.

Isı direnci 300°C’dir. Ortalama dayanma gücü 6 bardır. Tasarım modellemesi ve imalatı uluslararası standartlara göre yapılmaktadır. Pilot reaktörlerin yanı sıra birçok farklı reaktör modeli ve uygulaması bulunmaktadır. Bazı reaktörlerin hacmi küçüktür ve boyutları ile teknik özellikleri projeden projeye değişiklik gösterir. Bu yüzden sektörde de büyük çeşitlilik bulunur. Birçok endüstri ve sanayide kullanılmaktadır. İmalatı ve üretimi teknik bilgi ve beceri gerektirir.

Pilot Reaktör İmalatı

İmalatçılar tarafından yüksek basınçlı, yüksek sıcaklıklı ve akışkan için özel karıştırıcılara sahip pilot reaktörler üretilmektedir. Sızdırmaz yapısı sayesinde istenilen işlevi etkin bir şekilde sağlayabilir. Müşteriler ihtiyaçlarına göre kendi reaktörlerini tasarlayıp üretebilirler. Tamamlanan reaktör sistemine ek olarak proje, özel müşteri gereksinimlerine göre geliştirilir.

Standart ölçüler müşteri isteklerine göre değiştirilebilir. Basınç, sıcaklık, hacim ve hız gibi faktörlerin sınırları vardır. Üretim bu kısıtlamalara tabidir. Pilot reaktör üretimi, ihtiyaçlarınıza göre özel olarak yapılabilir. Pilot reaktör ihtiyaçları yeni nesil teknolojilerle uyumlu olduğu sürece üretim talebi aynı seviyede kalmaktadır. Pilot reaktör müşterinin kullanım amacına ve lokasyonuna bağlı olarak 100 litreden 500 litreye kadar değişen kapasitelerde üretilmektedir. Pilot reaktör, gerekli litre kapasitesine ve ek fonksiyonel gereksinimlere göre de fiyatlandırılır. Pilot reaktör için firmamızdan hizmet profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir