Katı akışkan maddelerin taşınmasında, beslenmesi vede dozajlanması için Helezon kullanılmaktadır. Polmak paslanmaz firmamızda ihtiyacınıza özel, taşınacak ürünlerin cinsine ve özeliklerine göre paslanmaz helezon imalatı yapılabilmektedir. Gıda sektöründe, tarımsal tüm endüstride, madencilik ve inşaat sektörlerinde yogun olarak kullanımı vardır ve en düşük maliyetli çözümleri sağlar.

helezon

Paslanmaz Helezon

Paslanmaz helezon üretiminde Boru Tipi, Yatay Tip ve Dikey Helezon olarak imalatı yapılır. Bu üç tip haricinde müşterilerimizin ihtiyacına göre farklı modellerde üretimde özel olarak yapılabilmektedir. Hardox paslanmaz özelliklerde işlem yapılmaktadır. Helezon konveyör paslanmaz özelliği ve gelişmiş teknolojik üretimi sayesinde oldukça uzun ömürlü olup sorunsuz şekilde yıllarca kullanım sağlar.

Taşıyıcı Helezonlar

Taım ürünlerinden örnek vermek gerekirse, taşıyıcı helezonlar ürünlerin doldurulması ve boşaltılması en ideal kullanımı sağlar. Ayrıca ürünlerin bir yerden farklı bir yere nakli durumunda da en pratik kullanımı sağlar. Seyyar veya sabit olarak modellemesi yapılabilmektedir. Polmak paslanmaz bünyesinde istenilen her özelliklerde üretimi mümkündür. Sağ ve sol helezon olarak tercih edilebilir.

Yaprak Helezon

Yaprağa benzerliği nedeni ile adını buradan almıştır. Kaynatılmak sureti ile üretimi yapılan helezonlardır. Taşıma zorluğu yüksek olan ürünler için yaprak helezonlar genelde sıkça tercih edilmektedir. Firmamızda istenilen kalınlıklarda bu ürünün imalatı yapılabilmektedir. Tek parça halinde genelde 6 metre uzunluğunda yapılırken daha fazla uzunluk gerektiren durumlarda kaynaklama yapılmaktadır. Kaynakla birbirine bağlanan bu ürün bir çok endüstri ve sanayide kullanılabilir.