Kuller Eşanjör Fiyatları Ve Özellikleri

Kuller Eşanjör Fiyatları Ve Özellikleri

Kuller Eşanjör

Kuller Eşanjör, dilimize Fransızcadan geçmiş bir terim olmakla beraber sözlük anlamı değiştiricidir. Orijinal tabiri heat exchanger dir.

Eşanjörler iki ayrı akışkanın aynı gövde içinde birbirine karışmadan birbiriyle ısı bakımından etkileşmesini sağlayan ekipmanlardır. Isı transferinde akışkanlar birbiriyle kimyasal veya fiziksel etkileşime girmemeli ve sızdırmaz olmalıdırlar. İki ayrı amaca hizmet ederler. Gemi makinelerinde ısınan yağ, tatlı su gibi sıcaklık bakımından yüksek olanın soğuk akışkan vasıtasıyla sıcaklığının düşürülmesi prensibi ile çalışanlara kuler denir.

Kuller Eşanjör Özellikleri

– Farklı akışkanların eşanjör plakalarının ters yüzeylerinden geçerek birbirlerine karışmadan plakalar sayesinde ısı transferi yaptırma özelliği taşıyan makinelerdir.
– Isı değiştiricidir.
– Plakalar sayesinde ısıyı değiştirirler.
– Farklı uygulamalarda plakalar sayesinde ısıtma soğutma yaparlar.
– Süt ürünlerinin pastörizasyonunun yapılması sırasında ısıtma ve soğutma için kullanılırlar.
– Sıcak yağı soğutup kullanım suyunu yağ sayesinde ısıtmaya yarayan tesisat malzemesidir.
– Gemiler için harika bir ısınma kaynağı olan ekipmanlardır.
– Farklı akışkanların birbirlerine karışmadan plakalar yüzeyinde ısı transferini yapmasını sağlarlar.

Hakkımızda

Polmak Paslanmaz olarak, teknolojik gelişmeleri takip edip uygulayan, kendini daima geliştiren, tasarımcı ruhuyla hareket kitlesinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan ürünlerle sektörünü etkileyen, sektörüne şekil verebilen, alanında lider bir kurum olabilmektir.

Paslanmaz çeliğin ürün çeşitleri konusunda siz değerli müşterilerimizin isteklerine cevap verebilmek adına her geçen gün malzeme stoğunu artırmak için uğraş vermektedir.

Firmamızın tek gayesi müşterilerine kaliteli hizmet sunarak onların uygun fiyata kaliteyi yakalamalarını sağlamaktır.

Firmamızda hazır paslanmaz su depoları, zeytinyağı, su, glikoz, şarap depoları(tankları) ve mikser imalat işi yapılmaktadır. Müşterilerimiz firmamızla irtibat kurduktan sonra onlara en kısa zamanda hizmet götürüp ev, işyeri ya da fabrikalarında yerinde montaj yapılmaktadır.

Firmamız yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetleriyle siz değerli müşterilerine her zaman hizmet vermekten mutluluk duyar. Paslanmaz depo imalatının öncülerinden olan şirketimizde her türlü isteğiniz itina ile incelenir ve ürünlerimiz en kısa zamanda size ulaştırılır.

İletişim

Tel: 0539 354 7834

E-Posta: info@polmakpaslanmaz.com

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir