Paslanmaz Boru Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Paslanmaz Boru

Paslanmaz Boru, nikel ve kromdan oluşan ve diğer alaşımlar ile çok yönlü bir malzemedir. Krom elementi sayesinde paslanmaz kelimesinin ana temelini oluşturur. Paslanmaz çelik az miktarda bakım ihtiyacı olduğundan dolayı özellikle paslanmaz boru kullanımında çok tercih edilmektedir. Kullanım alanlarına göre bu borular 2 kategoride karşımıza çıkmaktadırlar: paslanmaz dikişli boru ve paslanmaz dikişsiz boru. Başlıca bilinen paslanmaz kaliteleri: 304 kalite paslanmaz, 316 kalite paslanmaz, 316 titanyum kalite paslanmaz, 201 kalite paslanmaz, 321 kalite paslanmaz ve 310 kalite paslanmaz borulardır.

Bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise paslanmaz boruların kaynak şeklidir. Endüstriyel olarak kullanılması geren boru çeşidi TIG kaynağı olması gerekmektedir, ama dekorasyon amaçlı veya herhangi bir basınç veya baskı gerektirmeyen yerlerde HF kaynağı kullanılması gerekmektedir. Bu borular alınırken dikkat edinmesi gereken bir başka konu ise boru yüzeyidir. En çok tercih edilen yüzeyler paslanmaz parlak, paslanmaz polisajlı, paslanmaz satine ve paslanmaz mat borular olarak karşımıza çıkmaktadır.

Paslanmaz Boru Kullanım Alanları

Kimi sektör yüksek sıcaklıklara dayanıklı ürünleri seçerken, kimi sektör de korozyon ve yüksek basınçlara dayanıklılığını esas alarak ürün seçimi yapmaktadır. Demir-çelik ürünü boruların kullanıldığı her yerde paslanmaz borular kullanılabilir. Fakat paslanmaz borunun kullanılması gerektiği yerde demir-çelik ürünü kullanmamalısınız. Örneğin gemi yapımında paslanmaz çelik boru kullanılmalıdır çünkü normal çelik ürünü korozyon, kopma mukavemeti, basınç ve sıcaklık dayanımı açısından ihtiyaçları karşılamayacaktır. Ayrıca paslanmaz çelikler düşük karbon içerdiği için kaynak yapılırken, karbürlenme en az indirgenmiş olur.

Hakkımızda

Polmak Paslanmaz olarak, teknolojik gelişmeleri takip edip uygulayan, kendini daima geliştiren, tasarımcı ruhuyla hareket kitlesinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan ürünlerle sektörünü etkileyen, sektörüne şekil verebilen, alanında lider bir kurum olabilmektir.

Paslanmaz çeliğin ürün çeşitleri konusunda siz değerli müşterilerimizin isteklerine cevap verebilmek adına her geçen gün malzeme stoğunu artırmak için uğraş vermektedir.

Firmamızın tek gayesi müşterilerine kaliteli hizmet sunarak onların uygun fiyata kaliteyi yakalamalarını sağlamaktır.

Firmamızda hazır paslanmaz su depoları, zeytinyağı, su, glikoz, şarap depoları(tankları) ve mikser imalat işi yapılmaktadır. Müşterilerimiz firmamızla irtibat kurduktan sonra onlara en kısa zamanda hizmet götürüp ev, işyeri ya da fabrikalarında yerinde montaj yapılmaktadır.

Firmamız yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetleriyle siz değerli müşterilerine her zaman hizmet vermekten mutluluk duyar. Paslanmaz depo imalatının öncülerinden olan şirketimizde her türlü isteğiniz itina ile incelenir ve ürünlerimiz en kısa zamanda size ulaştırılır.

İletişim

Tel: 0539 354 7834

E-Posta: info@polmakpaslanmaz.com

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir